REHABILITÁCIÓS SZOLGÁLTATÁSOK FEJLESZTÉSE AZ ÉSZAK-ALFÖLDI RÉGIÓBAN

A Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet „Rehabilitációs Szolgáltatások fejlesztése az Észak-alföldi régióban” című ÉAOP-4.1.2/C-11-2012-0001 azonosító jelű projekt keretében a Rehabilitációs Osztály tekintetében 621.280.330 Forint, a Gyermekrehabilitáció épületének tekintetében pedig 287.555.366 Forint vissza nem térítendő támogatást nyert el 100 %-os intenzitás mellett.

A Gyermekrehabilitációs Intézet rekonstrukciója: A projekt műszaki fejlesztése során megtörtént az épülettömb tetőszerkezetének felújítása, a homlokzati és belső nyílászárók, burkolatok cseréje, a hiányzó foglalkoztató és csoportos terápiás helyiségek kialakítása, teljes légkondicionálás, épületgépészeti és elektromos felújítás, a gyengeáramú rendszerek modernizálása, komplex akadálymentesítés, kerékpár, elektromos kerekesszék tároló kialakítása, valamint betegtájékoztató információs táblák elhelyezése.

A Rehabilitációs Osztály fejlesztése: A projekt műszaki fejlesztése során megtörtént az épülettömb tetőszerkezetének felújítása, az épület hőszigetelése, a homlokzati nyílászárók és a belső burkolatok cseréje, a kórtermek, vizesblokkok korszerűsítése, a gépészeti és elektromos hálózat felújítása, a gyengeáramú rendszerek modernizálása, valamint komplex akadálymentesítés. Korábban funkció nélküli helyiségekből mozgásszervi terápiás helyiségek, tornatermek, ergo-terápiás helyiség és egyéb, a munkakörülményeket javító funkciók kialakítására került sor. Korszerű eszközök kerültek beszerzésre mind az ápolás, mind a fizikoterápiás kezelések területén. Új, eddig nem végzett tevékenységek feltételei valósultak meg (kültéri gyakorló pálya, tankonyha, tanfürdőszoba, betegoktatók).

A projekt megvalósításával, olyan fő szakmai célok valósultak meg, mint az egészségügyi ellátás színvonalának fejlesztése, a dolgozók munkafeltételeinek, körülményeinek javítása, valamint az épület teljes körű akadálymentesítése.

Projekt azonosító:ÉAOP-4.1.2/C-11-2012-0001
A projekt címe:Rehabilitációs Szolgáltatások fejlesztése az Észak-alföldi régióban
Projekt időtartama:2012.11.30-2015.11.30
Az elnyert támogatás összege:908.835.696 Ft