Szeptember 29-én ingyenes szűrővizsgálatokkal, szórakoztató- és sportprogramokkal „Szívünk Napja” a Debrecen Fórumban.

Ma hazánkban a szív- és érrendszeri betegségek jelentik a vezető halálokot. 2011-ben a halálozások több mint fele (52%) kardiovaszkuláris megbetegedések miatt következett be.
40 éves korban három férfiból kettőnél, illetve minden második nőnél valószínűsíthető a kardiovaszkuláris megbetegedés.

A Szív Világszövetsége kezdeményezésére 2000 óta a világon mindenütt egyszerre, szeptember utolsó vasárnapján rende-zik meg a Szívünk Napját, felhívva a figyelmet a szív- és érrendszeri megbetegedések kiemelkedő gyakoriságára, valamint a mindennapi életben is megvalósítható megelőzési módszerekre.

2013. szeptember 29-én, vasárnap 10 órától

a Debrecen Fórumban

a DE OEC Kardiológiai Intézete és a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet

szakmai vezetése a

Szívünk Napja

rendezvénnyel kíván a nemzetközi felhíváshoz csatlakozni, melyen

ingyenes szűrővizsgálatokkal,
szórakoztató- és sportprogramokkal,
előadóművészek, tánc- és sportegyesületek bemutatóival várjuk a lakosságot.

A rendezvény fővédnökei:

Prof. Dr. Édes István,
a Magyar Kardiológusok Társasága volt elnöke és a DE OEC Kardiológiai Intézetének vezetője

Dr. Bedő Zoltán,
a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet járóbeteg-ellátásáért felelős orvos igazgató-helyettese,
a kardiológiai részleg vezető főorvosa