A NŐVÉRSZÁLLÓ ÉPÜLETÉNEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE

Széchenyi 2020

A Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet 118 920 480 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert, amelynek a forrását a Kohéziós Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja a KEHOP-5.2.10-16 jelű pályázati kiírásán. A Kórház eltökélt szándéka, hogy az épület energia felhasználását és ezáltal az épület működéséhez nélkülözhetetlen kiadásokat csökkentse. A fejlesztések megvalósulásával nagymértékben hozzájárulunk a környezeti terhelés csökkentéséhez.

A Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet az ország számos más kórházhoz hasonlóan szerény anyagi forrásokkal rendelkezik. Ebből az okból kifolyólag a tervezett fejlesztéseket önerőből nem tudja megvalósítani. A Kórházhoz tartozó Nővérszálló épülete, amelyen az energetikai fejlesztést tervezzük Debrecenben a Bartók Béla út 2-26., 19054 hrsz. szám alatt található. A Kórház eltökélt szándéka, hogy az épület energia felhasználását és ezáltal az épület működéséhez nélkülözhetetlen kiadásokat csökkentse. Az energiacsökkentés lehetőségeit figyelembe véve tervezzük az energiahatékonyság fokozását. A tervezett átalakítások az épületen a külső hőszigetelés, a nyílászárók cseréje, a lapostető szigetelése, a pincefödém szigetelése és egy 25 kWp rendszerméretű napelemes rendszer telepítése. A tervezett energetikai korszerűsítés négyzetméter adatai a következőek:
 -  Homlokzati hőszigetelés 1248 m2,
 -  Pincefödém szigetelés 394 m2,
 -  Nyílászárók cseréje 3 féle, összesen 3 db kültéri ajtó elhelyezése, 3 féle, összesen 45 db ablak elhelyezése 42 db üvegfal ajtóval, bukó-nyíló ablakkal,
 -  Lapostető szigetelés 524 m2,
 -  Napelemes rendszer 100 db 250Wp teljesítményű napelem.

Projekt azonosító:KEHOP-5.2.10-16-2016-00050
A projekt címe:Nővérszálló épületének energetikai korszerűsítése
Projekt időtartama:2017.02.01. – 2017.09.30.
Az elnyert támogatás összege:118 920 480 Ft