A KENÉZY GYULA KÓRHÁZ ÉS RENDELŐINTÉZET NAPELEMES RENDSZERÉNEK KIÉPÍTÉSE

2015. szeptember 30-án zárult le a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet KEOP-4.10.0/K/14-2014-0064 kódszámú „Fotovoltaikus rendszer telepítése a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet épületére” című projektje, mely keretében az intézet épületére mintegy 160,5 millió forintból telepítettek megújuló energiát hasznosító technológiát.

A Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet vezetősége folyamatosan keresi a minél korszerűbb és minél innovatívabb fejlesztési lehetőségeket intézményük számára. Ezt szem előtt tartva az Intézmény magas fenntartási költségeinek csökkentésére hatékony, valódi hosszú távú megoldásként a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiákat kívánják, minél szélesebb körben bevezetni.

A Kórház és Rendelőintézet a Környezet- és Energia Operatív Program keretében vissza nem térítendő támogatást nyert intézmény épületének fejlesztésére, így 2015 szeptemberére egy mintegy 215 kW teljesítményű napelemes rendszer került kiépítésre. A beépítésre került rendszernek köszönhetően az üvegházhatású gázok kibocsátásának minimum csökkenése 193,504 tonna/év-re, a megújuló energiahordozó felhasználás növekedése pedig mintegy 745,2 GJ/év-re tehető.

A projekt megvalósításával az Intézmény jó példát kíván mutatni a hasonló, energetikai szempontból nagy fogyasztónak minősülő intézmények számára, emellett jelentős mértékben támogatni kívánja az ország 2020-as célkitűzéseit a megújuló energiahordozók hasznosításának növelése területén.

Projekt azonosító:KEOP-4.10.0/K/14-2014-0064
A projekt címe:Fotovoltaikus rendszer telepítése a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet épületére
Projekt időtartama:2014.11.03–2015.10.31.
Az elnyert támogatás összege:160.641.692 Ft