ESZA logó

AZ EGÉSZSÉGES ÉLETMÓDRA VÁLTÁST SEGÍTŐ PROGRAMOKAT INDÍTOTT A KENÉZY GYULA KÓRHÁZ ÉS RENDELŐINTÉZET UNIÓS TÁMOGATÁSBÓL

Az Egészségfejlesztési Iroda (továbbiakban EFI) létrehozásával és működtetésével a szív-érrendszeri, daganatos megbetegedések csökkentését, a korai és elkerülhető halálozást befolyásoló életmód javítását, a lakosság egészségi állapotának javulását szeretnénk elérni. Az EFI intézményi hátteret biztosít a betegségmegelőzési, egészségfejlesztési tevékenységekhez oly módon, hogy aktívan működteti és integrálja az egészségfejlesztési tevékenységet végző szervezeteket.

A Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet által működtetett EFI hosszú távú célja a kistérségben élők egészségi állapotának javítása, amely által javul a munkaképes korú lakosság munkaerő-piaci helyzete, valamint csökken a kistérségre jellemző nagyarányú elvándorlás, így hozzájárul a kistérség gazdasági versenyképességének növekedéséhez. A fenti célok elérését támogatja az Egészségfejlesztési Iroda, mint önálló szervezeti egység, amely a pályázati forrásból finanszírozott humán és tárgyi eszközeivel több évre szóló programsorozat megszervezését és lebonyolítását teszi lehetővé. Az EFI új szervezeti egységként jött létre, mint a kistérség egészségfejlesztési feladatihoz rendelt újszerű intézményrendszeri elem. Létrehozása lehetővé teszi az egészségfejlesztési tevékenység hatékonyságának és szakmai megalapozottságának javítását, a lakosság egészségi állapotának és az egészség-egyenlőtlenségek leküzdésének érdekében.

Az Egészségfejlesztési Iroda elérhetőségei:

Weblap: http://efi.kenezykorhaz.hu
Email: efi@kenezykorhaz.hu
Személyesen: 4026 Debrecen, Bethlen utca 11-17
Nyitva tartás: hétfőtől – csütörtökig 07:30 – 16:00, pénteken 07:30 – 13:30

Projekt azonosító:TÁMOP-6.1.2.-11/3-2012-0054
A projekt címe:Életmódprogramok a Debreceni kistérségben
Projekt időtartama:2013.09.01–2015.04.30.
Az elnyert támogatás összege:124.995.400 Ft

Támogatási szerződések

TÁMOP-6.1.2-11_3 Támogatási Szerződés.pdf (0,57 MB)